הלוואות סטודנטים

עודכן בתאריך 02/05/2024 על ידי צוות האתר

הרבה סטודנטים נאלצים בזמן הלימודים לקחת הלוואה שתעזור להם לממן את הלימודים ולהגיע בסוף התואר אל מקום העבודה הנחשק.

פרסומת

ריכזנו עבורכם את כל המידע שעליכם להכיר על הלוואות סטודנטים. 

מדוע אנשים הולכים ללמוד במוסד אקדמאי?

אנשים רבים הבינו כי על מנת לעבוד במקצוע עליו הם חולמים או בעבודה טובה הם צריכים תואר. התואר אולי לא יבטיח את העבודה הטובה ביותר, אבל כן שכר נאה בעתיד. 

מה גובה שכר הלימוד של סטודנטים? 

גובה שכר הלימוד כיום נע בין שכר אוניברסיטאי של קרוב ל-14 אלף שקלים לשנה לשכר של מכללה שיכול להגיע לסכומים של 30 אלף שקלים לשנת לימוד ויותר. הסטודנטים שנכנסים לפרק חדש בחיים שמלווה בעבודות הגשה, הרצאות, מבחנים, ימי עיון, סמינרים והתמחויות נדרשים לעמוד בהוצאה על שכר הלימוד הגבוה. 

מדוע סטודנטים לוקחים הלוואה? 

סטודנטים רבים בוחרים באפשרות לקחת הלוואה בשביל לעמוד בתשלומי שכר הלימוד והמחייה. חלק מהסטודנטים מחזירים את ההלוואה במהלך שנות התואר, בעוד סטודנטים אחרים בוחרים לדחות את החזר ההלוואה עד לסיום הלימודים כדי להצליח להשקיע בלימודים את הזמן הדרוש ולא לדאוג לשלום ההלוואה בסוף החודש. 

איך ניתן להתנהל כלכלית בזמן לימודים וחיים סטודנטיאליים?

להיות סטודנט זו הוצאה לא קטנה שלא מסתיימת בשכר הלימוד. סטודנטים רבים נאלצים לשכור דירה בסמוך למקום הלימודים, לדאוג להוצאות בית והוצאות על חומרי לימוד שרק מוסיפים לנטל הכלכלי. על מנת להצליח לשרוד את תקופת הלימודים בשלום, הסטודנטים יכולים לנצל את כספי המענק מהצבא לתשלום שכר הלימוד, לצאת לעבוד או לקחת הלוואה. 

פרסומת

מדוע הבנקים מעניקים הלוואות לסטודנטים?

בהתייחסות למצב הסטודנט אשר לרוב לא עובד או עובד במשרה חלקית, זה יכול להיראות לא כלכלי להעניק הלוואות גבוהות לסטודנטים. 

הבנקים בוחרים להעניק הלוואות לסטודנטים תוך הסתכלות על העתיד הרחוק והבנה שאותו סטודנט אשר יקבל יחס חם בבנק כנראה יבחר להישאר בו ובעתיד עלול להביא רווחים לבנק. 

מה הם התנאים לקבלת הלוואת סטודנט בבנק?

הבנקים מבינים כי הסטודנטים הם אוכלוסייה בעייתית עם הכנסה מעטה ולכן על מנת לקבל הלוואת סטודנטים הבנק יבקש מכם להצטייד בערבים וטפסים שמראים כי אתם סטודנטים (תעודת סטודנט ואישור לימודים).

מתי אני אהיה צריך להחזיר את הלוואת הסטודנטים?

הבנקים מציעים מסלולים שונים להלוואות סטודנטים, בחלק מהמסלולים יהיה עליכם להחזיר סכום נמוך בכל חודש עם תקופת פריסה ארוכה בעוד במסלולים אחרים הבנק יציע לכם להחזיר את ההלוואה בסוף הלימודים, אז תהיה לכם עבודה מסודרת במשרה מלאה שתאפשר לכסות על ההלוואה. 

אם תבחרו להחזיר את ההלוואה בסוף תקופת הלימודים, יהיה עליכם במהלך הלימודים לשלם את הריביות בלבד. 

לרוב הלוואות הלימודים אשר ניתנות לסטודנטים גובהם עד כ-100 אלף שקלים ומאפשרים פטור מביטחונות או עמלת טיפול באשראי. 

אילו הלוואות מציע בנק דיסקונט לסטודנטים?

פרסומת

בנק דיסקונט מציע הלוואות לסטודנטים לתואר ראשון, הלוואות לסטודנטים לתארים מתקדמים ודוקטורנטים, והלוואות לבוגרי תואר. 

מה הן הלוואות לסטודנטים לתואר ראשון וסטודנטים לתארים מתקדמים ודוקטורנטים של בנק דיסקונט?

בנק דיסקונט מציע מספר מסלולי הלוואות עבור סטודנטים שמתחילים או נמצאים במהלך לימודי תואר ראשון ועבור סטודנטים לתארים מתקדמים ודוקטורנטים:

 1. הלוואה למה שמתאים לך יותר – זוהי הלוואה שבמהלך מחצית מתקופת ההלוואה אין לכם צורך בתשלום ריבית. ההלוואה ניתנת עבור סטודנטים לרכישת דירה או שכר לימוד עד 24 אלף שקלים עם תקופת החזר של עד 24 חודשים וריבית של 3%.
 2. הלוואה לפריסת תשלום שכר לימוד עד 10 תשלומים חודשיים – זוהי הלוואה ללא ריבית וללא הצמדה בהתאם לשובר שכר הלימוד ועד לגובה של 20 אלף שקלים בתקופת הלוואה של 10 תשלומים חודשיים. התשלום הראשון יבוצע במעמד לקיחת ההלוואה. 
 3. הלוואה לסטודנטים "ללמוד לתואר ראשון בראש שקט" – זוהי הלוואה עד לגובה של 30 אלף שקלים בכל שנה, ו-90 אלף שקלים בשלוש שנים בריבית שקלית משתנה. תקופת החזר ההלוואה היא עד 8 שנים עם יכולת דחייה של ההחזרים בשלוש השנים הראשונות. 
 4. הלוואה לכל מטרה  – זוהי הלוואה עד לגובה של 50 אלף שקלים עם תקופת פריסה של עד 60 חודשים בריבית שקלית משתנה ואפשרות דחיית התשלום עד ל-24 חודשים. 

סטודנטים לתארים מתקדמים ודוקטורנטים יהיו יכולים לקבל גם הלוואה עבור רכישת רכב פרטי. גובה ההלוואה יהיה 100% משווי הרכב ועד 200 אלף שקלים, עם תקופת החזר של עד 60 חודשים וריבית שנתית. בכדי לקבל את ההלוואה עליכם יהיה כביטחונות לשעבד את הרכב וכן שעבוד בפוליסת הביטוח.  

מה הן הלוואות לבוגרי תואר של בנק דיסקונט?

בנק דיסקונט מציע מספר מסלולי הלוואות עבור בוגרי תארים:

 1. הלוואה לכל מטרה – זוהי הלוואה עד לגובה של 75 אלף שקלים עם תקופת החזר של עד 48 חודשים בריבית שקלית משתנה. יש אפשרות לדחות את החזר התשלום עד 12 חודשים.
 2. הלוואה לרכישת רכב פרטי –  זוהי הלוואה עד לשווי של 100% מהרכב או עד לגובה של 200 אלף שקלים, בתקופת החזר של עד 60 תשלומים בריבית שקלית משתנה עם צורך בביטחונות (שעבוד הרכב ושעבוד פוליסת הביטוח).

אילו הלוואות מציע בנק הפועלים לסטודנטים?

בנק הפועלים מציע לסטודנטים לתואר ראשון ולתארים מתקדמים הלוואות במסלולים שונים:

 1. הלוואה לא צמודה בריבית משתנה – הלוואה לסטודנטים לתואר ראשון ותארים מתקדמים בגובה של עד 25 אלף שקלים עבור אלה שמשלמים שנת לימודים אחת ועד 75 אלף שקלים למשלמים על כל התואר מראש. תקופת ההחזר של ההלוואה היא עד 84 חודשים עם ריבית פריים + 2%. ניתן לדחות את החזר ההלוואה עד 3 שנים כך שבשנים הראשונות תשלמו את הריבית בלבד מידי חודש. 
 2. הלוואה לסטודנטים לתואר ראשון לכל מטרה בתנאים מועדפים – הלוואה שתקפה אך ורק לסטודנטים לתואר ראשון ומעניקה להם אפשרות לקבל הלוואה בגובה של עד 25 אלף שקלים בתקופת פריסה של 84 חודשים בריבית פריים + 2%, עם אפשרות דחיית החזר ההלוואה ב-3 שנים.
 3. הלוואה לסטודנטים לתארים מתקדמים לכל מטרה בתנאים מועדפים – הלוואה שתקפה אך ורק ללומדים לתואר שני ומעלה, אשר מעניקה אפשרות לקבל הלוואה בגובה של עד 60 אלף שקלים בתקופת פריסה של עד 84 חודשים בריבית פריים + 2%, עפ אפשרות דחיית החזר ההלוואה ב-3 שנים. 

אילו הטבות נוספות מציע בנק הפועלים לסטודנטים?

בנק הפועלים מציע לסטודנטים שלו פטור מלא מתשלום דמי כרטיס ל-3 שנים, חברות במועדון הסטודנטים VIS שמעניק הנחות והטבות בנקאיות שכוללות הטבות בניהול חשבון, הטבות בקניית מטבע חוץ והטבות בעסקאות ני"ע.

אילו הלוואות מציע בנק לאומי לסטודנטים?

בנק לאומי מציע לסטודנטים לפצל את תשלום שובר שכר הלימוד לשישה תשלומים, לקבל הלוואת מימון עד לגובה של 30 אלף שקלים או לקבל הלוואה לכל מטרה עד לסכום של 50 אלף שקלים. 

בכדי לקבל עוד מידע על הלוואות בנק לאומי לסטודנטים תוכלו להגיע לאחד מסניפי הבנק ולהיפגש עם בנקאי או להתקשר למספר הטלפון 5522*.

אילו עוד גופים מעניקים הלוואות לסטודנטים?

לא רק הבנקים מעניקים הלוואות לסטודנטים למימון שכר הלימוד, ישנם גופים רבים אשר מעניקים עזרה לסטודנטים. לפניכם רשימה של גופים אליהם תוכלו לפנות במטרה לקבל הלוואת סטודנטים:

 1. האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית (IFLA) – האגודה מאפשרת לסטודנטים לקבל הלוואה ללא ריבית באחד משלושת המסלולים שלהם: הלוואה במסלול אקדמי מעשי עם אפשרות להלוות 20 אלף שקלים בכל פעם ועד 60 אלף שקלים בטוטאל, הלוואה במסלול אקדמי כללי של עד 30 אלף שקלים או הלוואה למסלול הכשרה מקצועי של עד 30 אלף שקלים. 
 2. הלוואה דרך חברות אשראי או גופים פיננסיים פרטיים – חברות האשראי וגופים פרטיים מאפשרים לסטודנטים לקחת הלוואות במהירות ללא צורך בערבים או בטחונות, בריביות אשר בדרך כלל גבוהות מאלו של הבנקים. הריבית בדרך כלל תנוע בין 3.1%-14.75%.

מי זכאי לקבל הלוואת סטודנטים מהאגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית?

מי שזכאי לקבל הלוואת סטודנטים מהאגודה להלוואה ללא ריבית הם סטודנטים בפועל ואנשים שסיימו את התואר ועברה תקופה של עד 3 שנים. 

מה הם התנאים לקבלת הלוואת סטודנטים מהאגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית?

בכדי להגיש בקשה להלוואה סטודנטים לאגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית עליכם לעמוד בכמה קריטריונים:

 1. גובה שכר חודשי של 3,000-20,000 שקלים נטו. 
 2. ותק של שנה לפחות במקום העבודה הנוכחי. 

אדם שלא עומד בשני התנאים או גילו נמוך מ-22 יצטרך אדם נוסף שיחתום כלווה נוסף, יחד עם שני ערבים. האדם הנוסף יכול להיות מכר או הורה. 

מה חשוב לדעת לפני שלוקחים הלוואת סטודנטים?

לפני שאתם הולכים לבנק, לאגודה או לגוף פיננסי פרטי כזה או אחר ולוקחים הלוואה שתישאר איתכם לשנים הקרובות כדאי שתקראו את הטיפים הבאים:

 1. קחו הלוואה שתדעו שתעמדו בה ולא כזו שתחנוק אתכם מבחינת כלכלית. אחרי הכול כנראה שיהיו לכם הוצאות חודשיות נוספות מלבד החזר ההלוואה. 
 2. זכרו שככל שתאריכו את תקופת ההחזר כך סכום ההחזר יהיה גבוה יותר. 
 3. בדקו את כל תנאי ההלוואה לפני שאתם חותמים מול הבנק או הגוף ממנו אתם לוקחים את ההלוואה. שימו לב לאותיות הקטנות, האם יש אפשרות להחזיר את ההלוואה במלואה או לחסות חלק גדול ממנה אם יש לכם סכום כסף זמין, גובה הריביות, תקופת ההלוואה, סכום כללי להחזר והאם הריבית קבועה או משתנה. 
 4. תדאגו לכסות את עצמכם מכל הכיוונים מבחינה כלכלית. יהיו חודשים בהם יהיו לכם הוצאות בלתי צפויות ולכן נסו לתכנן את ההוצאות שלכם (ואת ההוצאה על החזר ההלוואה) כך שלא תשאיר אתכם ללא שקל בעו"ש. הכינו לעצמכם רשת ביטחון, לדוגמה, גובה הכנסות 10,000 שקלים וגובה הוצאות משוער כולל החזר הלוואה 7,000 שקלים.